Вести што го содржат тагот Гол

ВИДЕО: Кога Диви ќе „здиви“

Легендарниот македонски голман Петар Ангелов Диви го оправда својот прекар на натпреварот со Радовиш

Прочитај повеќе

Атанасијевиќ: Деби, прв гол, неописиво чувство

Во репрезентацијата на Македонија имаше и светли точки

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Голот на Кузмановски за бод во Берлин

Погледнете го погодокот на македонскиот репрезентативец што му донесе бод на Хановер

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кузмановски против живиот ѕид

Мајсторски погодок на македонскиот репрезентативец

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Дејан со специјалитет ала Пепи Манасков

Вонсериски гол на Дејан Манасков

Прочитај повеќе