Вести што го содржат тагот Жени

Пелистер со нов тренер до прва победа, реми на Скопје

Прва победа за битолската екипа, второ реми за Скопје

Прочитај повеќе

Две од две и за ЖРК Вардар, победнички се вратија од Битола

Фаќа залет и шампионатот во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Ждрепка: Ѓ. Петров, Металург, Куманово и Чаир добија противници

Ждрепка за Европските купови во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Списокот на Савевски за Медитерански игри

Селекторот на женската репрезентација има 35 играчи во конкуренција за МИ

Прочитај повеќе

Се смешка финале Вардар - Е. Пелистер!

Двата фаворита за пехарот се разминаа во полуфиналето на Купот

Прочитај повеќе