Вести што го содржат тагот Кадетки

РФМ ги награди кадетките и судиите Начевски и Николов

РФМ ги исплати ветените награди за кадетската женска репрезентација и судискиот пар

Прочитај повеќе

Муакетов: Ви благодарам, се откажавте од многу за успех на Македонија

Кадетската репрезентација денеска повторно беше на собир

Прочитај повеќе

Децата ни ја вратија вербата во ракометот

Македонските кадети и кадетки го разубавеа ракометниот август

Прочитај повеќе

Кадетките победија! Одат на ЕХФ Еуро!

Кадетската репрезентацијата на Македонија во битка за ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

Девојки, знаете како се станува шампион, нели?

Кадетките денеска играат финале на ЕХФ Шампионат

Прочитај повеќе