Вести што го содржат тагот Татабања

Ѓукиќ ја одведе Татабања во Европа и го спаси проектот

Татабања е на бод од Европа, а проектот е „спасен“

Прочитај повеќе

Татабања претстави двајца „пелистерци“

Двајца ракометаи на Еурофарм Пелистер се промовирани во Унгарија, остануваат уште двајца

Прочитај повеќе

Пораз на Е. Пелистер во Унгарија

Битолчани потклекнаа во Унгарија и запишаа пораз во Европската лига

Прочитај повеќе

Татабања таргетира играчи на Е. Пелистер

Унгарскиот клуб заинтересиран за играчи од македонскиот вице-првак

Прочитај повеќе

Бабиќ: Вечерва бевме перфектни

Прес конференција по дуелот Е. Пелистер - Татабања

Прочитај повеќе