Вести што го содржат тагот Елверум

Елверум се спрема за битка со дрим-тимот Колстад

Не купуваат играчи само во Трондхајм, се засилува и шампионот

Прочитај повеќе

Њокас и Томовски го водат Вардар кон бодови

Вардар прокоцка четири гола и сега е нерешено на полувреме во Норвешка

Прочитај повеќе

Почнува ЛШ, познат составот на Вардар

Почнува ЛШ, денеска игра и Вардар

Прочитај повеќе

Без Гурбиндо и Кудуз , но со Њокаси во Норвешка

Вардар е само нешто малку подобар од нас на хартија, велат Норвежаните

Прочитај повеќе

Вардар ќе игра на премиерата на ЛШ

Вардар на првото гостување во ЛШ оди во Норвешка

Прочитај повеќе