Вести што го содржат тагот Т. Пролет

Плеј оф е друга приказна: Пролет го „преслуша“ Бутел

Т. Пролет стигна до први плеј оф бодови

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Пролет во плеј оф, Охрид за чекор ја загуби трката

Крај на регуларниот дел од Супер лигата, следи прегрупирање на плеј оф и плеј аут

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА, ПОСЛЕДНО КОЛО: Т. Пролет со печат за плеј оф

Утре се игра последното коло од регуларниот дел на Супер лигата

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Струга одигра за Охрид, но ...

Охрид останува без плеј оф. Е. Работник ги остави само со шанси што се граничат со чудо

Прочитај повеќе

T. Пролет победнички ја почна сезоната

ВАРДАР (Ј) - Т. ПРОЛЕТ 21-32 (13-12)

Прочитај повеќе