Вести што го содржат тагот Т. Пролет

Ковид биланс: Осум нови во Т. Пролет, двајца во Е. Пелистер 2, „ршум“ низ Европа

Ковид Биланс: Нови позитивни случај во Македонија, Шпанија, Франција

Прочитај повеќе

Т. Пролет ја подига формата, подобри од Прилеп на контролата

Контролен меч одиграа Прилеп и Т. Пролет

Прочитај повеќе

Металург со Пролет се загреа за Спачва

Металург и Тинекс Пролет одиграа контролен натпревар

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Пролет супериорно до нови бодови

Т. Пролет лесно дојде до нови бодови, од дуелот со Вардар Јуниор

Прочитај повеќе

Пролетни бодови за Металург

Т. Пролет - Металург 26-32 (12-16)

Прочитај повеќе