Вести што го содржат тагот Т. Пролет

Вардар на сигурно со Пролет

Тимур Дибиров го водеше Вардар со нови бодови

Прочитај повеќе

Т. Пролет ја доби големата битка

Т. Пролет запиша важна победа над ривалот Бутел Скопје

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Т. Пролет и Бутел на дерби

Денеска се играат натпревари од домашното првенство

Прочитај повеќе

Е. Пелистер лесно на крај со Т. Пролет

Пелистер без многу проблеми го совлада тимот на Т. Пролет

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ СУПЕР ЛИГА: Денеска се игра дерби за титула

Три убави натпревари се играат денеска во Скопје. Светлото на рефлекторите кон „Јане Сандански“ каде гостува Е. Пелистер

Прочитај повеќе