Вести што го содржат тагот Врањеш

Врањеш ја „состави“ Словенија за ЕП 2022

Љубомир Врањеш селектираше екипа од која ќе биде составен тимот за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Врањеш подмладува, познати имиња останаа во „аут“

Најважниот противник на Македонија на Еп ги откри картите пред Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Врањеш и Јакобсен задоволни, Рогановиќ воинствен

Што кажаа селекторите на противниците на Македонија за ждрепката

Прочитај повеќе

Еден отказ и тројца позитивни во Словенија

Тројца позитивни, еден повреден и еден отказ во редовите на Словенија на првиот собир

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Си оди Љубо Врањеш, Шиме Ивиќ во Лајпциг...

Тренерска смена во Кристијанштад, хрватскиот бек оди на следно ниво...

Прочитај повеќе