Вести што го содржат тагот Ринија

ПРВА ЛИГА: Ринија не допатува во Богданци

Скопскиот тим не допатува во Богданци на натпреварот со Младост

Прочитај повеќе

Три месеци суспензија за тепачите од Ринија

Казнети актерите за инцидентот во Чаир

Прочитај повеќе

Инцидент, три сини картони и нови 40+ за Аеродром

Жешко беше вчера во Чаир

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА 2: Дербито за Астраион, Металург (Ј) нов лидер

Астраион е мини-хит во Првата Лига 2. Струмичано го добија дербито со Младост 09. Металург Јуниор го искористи киксот на Вардар Неготино

Прочитај повеќе

Импресивен старт на Металург Јуниор

Комплетирно е првото коло од Првата лига. Металург Јуниор и Ринија последни одиграа

Прочитај повеќе