Вести што го содржат тагот Прво коло

ШАХ: Алкалоид тргна со 6-0

Максимална победа на Алкалоид на стартот на Европскиот Клупски Куп

Прочитај повеќе

Т. Пролет тргна со победничко селфи, Прилеп се посрамоти

Одиграни се сите натпревари од првото коло во Супер лигата, освен големото битолско дерби

Прочитај повеќе