Вести што го содржат тагот Прво коло

СУПЕР ЛИГА: Струга на голем тест во Скопје

Денеска се играат три средби од првото коло во Супер лигата

Прочитај повеќе

Утре почнува македонската Супер Лига

Утре почнува македонското првенство

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Металург против Пелистер и Еурофарм во првите две кола

Извлечени натпреварувачките броеви за Плеј Оф и Плеј Аут првенството во Супер лигата

Прочитај повеќе

ЕП ФРАНЦИЈА: Ѕвезди што ќе го пропуштат првенството

Голем број на познати играчи од разни причини нема да играат на Европското првенство што почнува утре со дуел на светскиот и олимпискиот првак

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Прво коло - резултати и стрелци, второ коло - парови

Погледнете ги комплетните резултати и најдобрите стрелци од првото и паровите за второто коло од квалификациите за ЕП 2020

Прочитај повеќе