Вести што го содржат тагот Наиса

Екс тренер на Вардар ќе ја води Наиса против Чаир

Селекторот на Србија ќе ја води нишката екипа на дуелите со скопски Чаир

Прочитај повеќе

Екс играч на Металург ќе го менаџира противникот на Чаир во ЕХФ

Поранешниот играч на Металург на нова функција и тоа во женски ракомет

Прочитај повеќе

Чаир доби српски противник

Чаир ќе игра против српска екипа во второто коло на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Стојановска од Полска се сели во Ниш

Македонската репрезентативка по една сезона мината во Полска, се сели во соседна Србија

Прочитај повеќе