Вести што го содржат тагот Пешевски

Пешевски без предност во Келце

Душебаев и Циндриќ го водат Келце кон 1/4 финалето на ЛШ

Прочитај повеќе

Блесок на Циндриќ за прв пехар за Келце

Лука Циндриќ беше МВП, Жарко Пешевски одличен на турнирот што заврши со триумф на полскиот шампион

Прочитај повеќе