Вести што го содржат тагот Пешевски

Пешевски: По победа што многу значи во овие времиња

Македонија вечерва игра против Финска во квалификациите за ЕП

Прочитај повеќе

Жаре го преслуша и Магдебург

Штутгарт игра одлична сезона, место за опстанок се бори за врвот

Прочитај повеќе

Жаре го изрешета Лемго

Најдобра партија на македонскиот пивот

Прочитај повеќе

БУНДЕС БИЛАНС: Пешевски најефикасен, Вецлар малерозно поразен...

Стартуваа Бундес лигата и четворицата Македонци што годинава играат таму

Прочитај повеќе

Здивнаа Пешевски и Штутгарт - негативни се

Пешевски и соиграчите можат да здивнат

Прочитај повеќе