Вести што го содржат тагот Пешевски

Голман тинејџер го запре големиот Кил

Лемго имаше голема шанса да го совлада Кил, на крајот беа поделени бодовите

Прочитај повеќе

Пешевски „разбиваше“, Кузмановски со „тројка“ против РНЛ

Македонците денеска беа на терен во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Пешевски: Со селекторот сме делеле и добро и лошо

Жарко Пешевски ја комплетираше репрезентацијата, сега на ред е првата битка

Прочитај повеќе

Џомба: Тешко беше да се гледа СП на ТВ

Репрезентацијата во Скопје се подготвува за дуел со светскиот првак

Прочитај повеќе

Пешевски: Ќе бидеме и подобри, сакаме да одиме напред

Митревски и Пешевски се убедени дека работите ќе тргна на подобро, иако противниците ни се потешки

Прочитај повеќе