Вести што го содржат тагот Пешевски

Пешевски: Европско без душа

Ако останевме на ЕП, ќе моравме и без Жарко Пешевски

Прочитај повеќе

Пешевски: Да победиме за нашите навивачи

Осврт на Жарко Пешевски за првиот и најава за вториот меч на ЕП

Прочитај повеќе

Пешевски: Може мирно да спиеме, имаме иднина

Македонската репрезентација денеска ги завршува скопските подготовки, утре патува за Египет

Прочитај повеќе

Голман тинејџер го запре големиот Кил

Лемго имаше голема шанса да го совлада Кил, на крајот беа поделени бодовите

Прочитај повеќе

Пешевски „разбиваше“, Кузмановски со „тројка“ против РНЛ

Македонците денеска беа на терен во Бундес лигата

Прочитај повеќе