Вести што го содржат тагот Пешевски

Пешевски: На гости мора да сме совршени

Репрезентативниот пикер очекува два тврди натпревари на кои детали ќе решаваат кој ќе оди на СП

Прочитај повеќе

Пешевски си оди од Штутгарт!

Македонскиот репрезентативен пивот во јуни ќе се раздели со бундеслигашката екипа

Прочитај повеќе

Пешевски: Европско без душа

Ако останевме на ЕП, ќе моравме и без Жарко Пешевски

Прочитај повеќе

Пешевски: Да победиме за нашите навивачи

Осврт на Жарко Пешевски за првиот и најава за вториот меч на ЕП

Прочитај повеќе

Пешевски: Може мирно да спиеме, имаме иднина

Македонската репрезентација денеска ги завршува скопските подготовки, утре патува за Египет

Прочитај повеќе