Вести што го содржат тагот Пешевски

Пешевски во 1/4 финале на Куп

Куп на Германија, Штутгарт ја мина и третата препрека

Прочитај повеќе

Конечно, блеснаа Талески и Пешевски

Најдобра партија на Македонците во Бундес лигата досега во сезоната

Прочитај повеќе

Гледајте Бундес лига денеска: Пешевски, Талески и Миркуловски на терен

Денеска во центарот на вниманието се натпреварите од Бундес лигата на кои ќе играат и тројца Македонци

Прочитај повеќе

БУНДЕС: Пешевски одличен, Миркуловски подобар од Томовски

Денеска се играа натпревари од Бундес лигата

Прочитај повеќе

Кире и Нант лесно со Штутгарт и Пешевски

Нант запиша убедлива победа во првото коло на Шпаркасен Куп

Прочитај повеќе