Вести што го содржат тагот Тулуз

Тулуз и ПСЖ ги разменија плејмејкерите

Противникот на Металург го даде својот најдобар играч на противникот на Вардар. За возврат доби 20 годишен талент

Прочитај повеќе

Металург запиша прв пораз во ЛЕ

Францускиот Тулуз ги искористи грешките на Металург и му го нанесе првиот пораз на македонскиот тим

Прочитај повеќе

Металург има минус три на полувреме

Металург го игра првиот меч од групната фаза на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Металург се запозна со салата во Тулуз

Металург вечерва го игра првиот натпревар од Лига Европа

Прочитај повеќе

Металург го чека полициски час во Тулуз

Металург ќе биде дочекан со полициски час во Тулуз

Прочитај повеќе