Вести што го содржат тагот СП Македонија

КАДЕТСКО СП: Распоред, термини, линк за следење на натпреварите

Распоред на денешните натпревари на Светското првенство

Прочитај повеќе

Македонија беше блиску до 1/4 финале, но не успеа

Македонија имаше голема шанса да стигне до 1/4 финале, но не ја искористи

Прочитај повеќе

Елиминирана Хрватска, падна и Јапонија

Шок за Хрватска, Јапонија не успеа да изненади

Прочитај повеќе

Македонија - Португалија ќе ја има и на ТВ

Македонија денеска игра натпревар во 1/8 финалет на Светското кадетско првенство

Прочитај повеќе

ЛИНК и Распоред на натпревари од 1/8 финалето на СП

Распоред на натпреварите од 1/8 финалето Светското првенство

Прочитај повеќе