Вести што го содржат тагот СП Македонија

Серафимов втор стрелец на СП

Мартин Серафимов е втор стрелец на СП

Прочитај повеќе

Kaдетско СП: Данска со оди дома со бронза

Данска го освои третото место на Светското првенство во Македонија

Прочитај повеќе

Денеска се игра финале на СП и меч за бронза (ЛИНК)

Последен ден од СП Македонија 2019

Прочитај повеќе

Кадетско СП: Германија против Египет за злато

Познати финалистите на мундијалот

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Египет во мундијалско финале

Португалците не можеа да се носат со физички посилниот противник

Прочитај повеќе