Вести што го содржат тагот СП Македонија

Јуниорското СП ќе се игра во три градови во Македонија

РФМ ги одреди градовите домаќини за Женското Јуниорско Светско првенство во 2024

Прочитај повеќе

КОЛУМНА ДРАГАН ЃУКИЌ: Ко не слуша песму...

Трет и последен дел од колумната на Драган Ѓукиќ посветена на кадетскиот мундијал во Македонија

Прочитај повеќе

КОЛУМНА ДРАГАН ЃУКИЌ: Скопје беше совршен домаќин, но многу тренери не го видоа тоа

Осврт на Драган Ѓукиќ за Светското првенство до 19 години одржано во Македонија

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Како Каиро ги дочека шампионите од СП Македонија

Шампионите од СП Македонија имаа топол пречек во Каиро

Прочитај повеќе

КОМЕНТАР: Се сретнавме со реалноста во 1/8 финалето (Втор дел)

КОМЕНТАР (ВТОР ДЕЛ): Македонија на СП 2019 успеа да стигне до 1/8 финалето

Прочитај повеќе