Вести што го содржат тагот Младост Богданци

ПРВА ЛИГА 1: Младост и Преспа го стигнаа Тиквеш

Се разгоре битката за плеј оф во Првата лига

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА 1: Младост (Б) изби на трето место

Добро му оди на Младост Богданци. Блиску се до плеј оф

Прочитај повеќе

Младост Богданци роденденски славеше над ЦЕМС

Младост Богданци и ЦЕМС одиграа убав натпревар пред речиси полна сала

Прочитај повеќе

​Пет победи и еден пех за ЦЕМС

Новиот скопски клуб победи на сите пет контролни натпревари досега. Утре гостува во Богданци

Прочитај повеќе

Академија Младост стана РК Младост Богданци

Академија Младост го промени името и сега се вика Младост Богданци

Прочитај повеќе