Вести што го содржат тагот Аргентина

Македонија се реваншираше на Аргентина

Македонија - Аргентина 29-26 (19-12)

Прочитај повеќе

Германија и Египет први до 1/4 финале

Германија не дозволи изненадување

Прочитај повеќе

Ни се смешка 1/8 финале со Португалија

Се ближи моментот на финалната разврска. Македонија најверојатно на дуел со Португалија

Прочитај повеќе

Македонија официјално е во 1/8 финале на СП!

Аргентина го победи Бахреин со гол од слободен удар по истекот на времето

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Ќе ни ја олесни ли Аргентина работата?

Македонија денеска би можела и теоретски да се пласира во 1/8 финалето на Светското првенство

Прочитај повеќе