Вести што го содржат тагот Италија

Против кого во полуфинале?

Се крати списокот на можни противници на кадетите, иако во теорија има уште многу непознати

Прочитај повеќе

Ова реми треба да не освести

Во пресрет на утрешниот натпревар со фаворитот Швајцарија

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Мака, пот, нервоза и само реми за јуниорите

Македонија одигра само нерешено со Италија во второто коло на јуниорскиот ЕХФ Шампионат

Прочитај повеќе

Брестовац: Ја почитувам Италија, но...

Македонија утре ќе го игра вториот натпревар од ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе

Украина остана во игра за полуфинале

Украина ја совлада Италија и остана во игра за полуфинале на првенството

Прочитај повеќе