Вести што го содржат тагот Италија

И Словенија откажа меч

Ковид прави пустош низ ракометните терени

Прочитај повеќе

Кадетите утре на тест со Италија

Кадетската репрезентација на Македонија, утре ќе го одигра првиот контролен натпревар со Италија

Прочитај повеќе

Италија НЕ го прекина првенството!

Италијанците се надеваат дека ќе може да се игра во јуни

Прочитај повеќе

Реми со Италија на првиот меч

Македонија и Италија одиграа без победник на турнирот во Турција

Прочитај повеќе

Гледајте денеска: Македонија на терен, загревање за СП Јапонија

Денеска дамите го имаат главниот збор на терените

Прочитај повеќе