Вести што го содржат тагот Изјава

Кузмановски: Египет е екипа што најмногу напредуваше

Филип Кузмановски очекува многу нови работи во репрезентацијата

Прочитај повеќе

Лазаров: Имаме јасен план, знаеме што треба да правиме

Кирил Лазаров за плановите на машката репрезентација во неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Блажевска: Секое лошо за добро е, Металург пак ќе биде силен

Ако треба ќе се почне и од нула, но Металург пак ќе биде силен, порачуваат од „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Лазаров: Градиме тим, мора да сме трпеливи

Коментар на Кирил Лазаров за натпреварот со Полска

Прочитај повеќе

Марковски: Металург ќе биде сериозен противник на сите

Иван Марковски задоволен што екипата на првиот меч беше добра и покрај поразот

Прочитај повеќе