Вести што го содржат тагот Изјава

Симиќ: Со Македонија сме 50-50

Голманот на Црна Гора смета дека шансите за победа на Македонија и на Црна Гора на меѓусебниот дуел се исти

Прочитај повеќе

Лазаров: Јасна слика, видов како се однесуваат во неизвесен финиш

Македонија на два контролни натпревари го совлда Кувајт

Прочитај повеќе

Лазаров: Нема да се откажеме од ниту еден играч

Најсреќен ќе бидам ако нема потреба да го користам играчот Кирил Лазаров,

Прочитај повеќе

Вујо: Го делам разочарувањето со навивачите

Изјави по натпреварот Вардар - ПИК Сегед 27-30 (9-16)

Прочитај повеќе

Ојлески: Вечерва нема да биде лесно

Е. Пелистер денеска игра меч од Европската лига

Прочитај повеќе