Вести што го содржат тагот Изјава

ЛАЗАРОВ: Ќе играм на баражите, ќе одиме напред

Македонија го заврши настапот на Европското првенство

Прочитај повеќе

Миркуловски: Ова е мојата последна сезона

Филип Миркуловски најави крај на кариерата. Ова беше последното големо натпреварување како играч

Прочитај повеќе

Миркуловски: Ќе играм и на баражите!

Македонија ќе има поддршка од големиот борец Филип Миркуловски и во следните две репрезентативни акции

Прочитај повеќе

Лазаров: Се блокиравме, притисокот си го направи своето

Македонија поразена на два натпревари, селекторот го првично го анализираше дуелот со Црна Гора

Прочитај повеќе

Кузмановски: Се срамам да излезам пред навивачите

Репрезентацијата на Македонија нема да има добар резултат на тековното Европско првенство

Прочитај повеќе