Вести што го содржат тагот Изјава

Савевски: Многу грешевме, но ова е тим што има иднина

Резиме на селекторот по првиот одигран натпревар

Прочитај повеќе

Лазаров: Чест ми е што сум предводник на ваква екипа

Резиме на селекторот Кирил Лазаров по првиот меч од квалификациите за Европското првенство во Германија 2024

Прочитај повеќе

Брестовац: И кога губевме, верувавме дека можеме

Ол стар голманот на ЕХФ Шампионатот вели дека Макеоднија биле одлично тактички подготвена, особено во финалето

Прочитај повеќе

Лазаров: Тешка група, но верувам во невозможни мисии

Интересна и тешка група, вели селекторот на Македонија, Кирил Лазаров

Прочитај повеќе

Денис Тот, заврши во болница

Хрватскиот играч е во тешка состојба во скопска болница

Прочитај повеќе