Вести што го содржат тагот Изјава

Лазаров: Не покажавме карактер, тоа мора да се промени

Прес конференција по натпреварот со Холандија

Прочитај повеќе

Манасков: Очигледно, немаме квалитет

Тешко го доживеа поразот од Холандија

Прочитај повеќе

Кузмановски: Нешто не оди, не функционираме

Македонија одигра бледо и мора нешто да менува во играта и пристапот

Прочитај повеќе

Георгиевски: Ќе играме против неверојатно брз противник

Сите погледи на македонските ракометари сега се кон Холандија

Прочитај повеќе

Лазаров: Норвешка е сепак, во Топ 4 во светот

Селекторот ги лоцираше грешките, ќе треба да ги поправи пред утрешниот дуел со Холандија

Прочитај повеќе