Вести што го содржат тагот Изјава

Денис Тот, заврши во болница

Хрватскиот играч е во тешка состојба во скопска болница

Прочитај повеќе

Против Македонија за прво место

Како селекторот на Португалија ја „виде“ ждрепката за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Лазаров: Задоволни, но внимателни

Селекторот на Македонија задоволен од исходот на ждрепката за квалификациите за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Миркуловски: На двата баража сме 50-50

Македонија има тешки противници, но воедно и противници против кои можеме да играме и да се надеваме на пласман на СП

Прочитај повеќе

ЛАЗАРОВ: Ќе играм на баражите, ќе одиме напред

Македонија го заврши настапот на Европското првенство

Прочитај повеќе