Вести што го содржат тагот Медитерански Игри

Македонија на чекор до полуфинале на МИ

Македонија го одигра последниот меч од групата во Оран. Сега ќе чекаме разврска

Прочитај повеќе

Словенија се повлече среде Медитерански игри

Проблеми со Ковид 19

Прочитај повеќе

Денеска против Гедбан и домашниот Алжир

Многу поразличен противник ќе има Македонија во второто коло во Оран

Прочитај повеќе

МИ Оран: Сениорките поразени на загревањето

Женската сениорска репрезентација на Македонија вечерва го одигра првиот контролен натпревар во Алжир

Прочитај повеќе

МИ Оран: Прва контрола за женската репрезентација

Македонските репрезентации се аклиматизираат во Алжир. Денеска женскиот тим ќе игра пријателски натпревар

Прочитај повеќе