Вести што го содржат тагот Дајана Јовановска

EВРОПСКИ КУПОВИ: Дамите стигнаа до полуфинале

Познати полуфиналните парови во ЕХФ Куп и Челинџ Куп. Има и македонска ракометарка во битката за финале

Прочитај повеќе

Јовановска ќе спасува клуб од Шведска

Македонската репрезентативка потпиша договор со клуб од Шведска

Прочитај повеќе

Јовановска „слета“ на Исланд

Македонската репрезентативка потпиша за клуб од Исланд

Прочитај повеќе

Јовановска и Белеска си одат од Галаци

Две македонски ракометарки заминуваат од романскиот Данубиус

Прочитај повеќе