Вести што го содржат тагот Состав

Прокоп пак им направи хаос на Германците

Германскиот селектор потворно крена узбуна со новиот список на репрезентативци

Прочитај повеќе

Дамите ќе спарингуваат со Италија

Селекторот Симе Симовски одбра тим за контролите со Италија

Прочитај повеќе

Брестовац ги одбра патниците за Грузија

Познат списокот од 16 ракометари што ќе патуваат на ЕХФ Шампионатот во Грузија

Прочитај повеќе

Пасквал одбра тим за Македонија

Селекторот на Романија ги овори картите и го соопшти списокот од 23 играчи за дуелите со Македонија

Прочитај повеќе