Вести што го содржат тагот Состав

Се отвори и Червар, одбра како ќе ја напаѓа Србија

Лино Червар го одбра тимот за дуелите со Србија

Прочитај повеќе

Три измени во составот на Исланд

Три разлики меѓу Исланд од СП и Исланд со кој ќе играме

Прочитај повеќе

СОСТАВ НА ИСЛАНД: Сигурдсон се враќа за Македонија

Селекторот на Исланд ги отвори картите

Прочитај повеќе

МАКЕДОНИЈА ЖЕНИ: Симовски одбра за контролите со Ц. Гора

Селекторот Симе Симовски одбра 18 ракометарки за двата контролни натпревари со Црна Гора

Прочитај повеќе

Червар отпиша уште четворица

Червар отпиша уште четири играчи. Составот на Хрватите сега е познат на сите позиции

Прочитај повеќе