Вести што го содржат тагот Состав

Скратен список: Не се ни замислуваат без Мирхол

Селекторот на Норвешка не го ни замислува својот тим без искусниот пивот

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Борозан не се враќа во Ц. Гора

Не се реализираа најавите дека Црна Гора за ЕП ќе го има бомбардерот на Веспрем

Прочитај повеќе

Унгарија без главните ѕвезди

Новиот унгарски селектор ќе има проблеми на претстојното ЕП

Прочитај повеќе

Брестовац подели 28 дресови за ЕП 2020

Поширок список на машката репрезентација на Македонија

Прочитај повеќе

Брестовац во четврток со прв список за ЕП 2020!

Уште два дена има до крајниот рок за пријавување на играчи за ЕП 2020

Прочитај повеќе