Вести што го содржат тагот Состав

Лазаров одбра тим за ЕХФ Еуро!

Кирил Лазаров соопшти список од 35 играчи што ќе конкурираат за настап на ЕП 2022

Прочитај повеќе

Врањеш ја „состави“ Словенија за ЕП 2022

Љубомир Врањеш селектираше екипа од која ќе биде составен тимот за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Во Египет без Стоилов и уште три играчи

Македонската репрезентација денеска заминува за Египет

Прочитај повеќе

Лазаров утре ја собира репрезентацијата

Почнува проектот ЕП 2022

Прочитај повеќе

Врањеш подмладува, познати имиња останаа во „аут“

Најважниот противник на Македонија на Еп ги откри картите пред Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе