Вести што го содржат тагот Состав

Бебешко одбра тим за ЕП 2020

Првиот противник на Македонија го скрати списокот на 18 играчи

Прочитај повеќе

Без кратење на составот и во Букурешт

Македонија на Трофеј Карпати ќе игра со 20 ракометари

Прочитај повеќе

Германија без Лемке, Хајнефетер, Вајнхолд, Муше...

Списокот на Кристијан Прокоп, повторно постави многу прашалници за составот на Германија

Прочитај повеќе

ДАНСКА НА ЕП: Страшни бекови и стаклена одбрана

Двајцата главни дефанзивци се повредени и нема да играат на ЕП

Прочитај повеќе

Шведска без Андерсон, Екберг, Персон, Закирсон...

Селекторот на Шведска одбра 16 ракометари за настап на ЕП

Прочитај повеќе