Вести што го содржат тагот Состав

Германија без Лемке, Хајнефетер, Вајнхолд, Муше...

Списокот на Кристијан Прокоп, повторно постави многу прашалници за составот на Германија

Прочитај повеќе

ДАНСКА НА ЕП: Страшни бекови и стаклена одбрана

Двајцата главни дефанзивци се повредени и нема да играат на ЕП

Прочитај повеќе

Шведска без Андерсон, Екберг, Персон, Закирсон...

Селекторот на Шведска одбра 16 ракометари за настап на ЕП

Прочитај повеќе

Скратен список: Не се ни замислуваат без Мирхол

Селекторот на Норвешка не го ни замислува својот тим без искусниот пивот

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Борозан не се враќа во Ц. Гора

Не се реализираа најавите дека Црна Гора за ЕП ќе го има бомбардерот на Веспрем

Прочитај повеќе