Вести што го содржат тагот Состав

Познат составот на Турција за утрешниот меч во Скопје

Познати имиња на 16 ракометари за утрешниот меч меѓу Македонија и Турција

Прочитај повеќе

Патници за Луксембург: Кизиќ добива шанса

Отпаднаа уште двајца играчи за првиот дуел од последната фаза од квалификациите

Прочитај повеќе

СОБИР НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА: Да си ја сфатиме работата сериозно

Селекторот Кирил Лазаров зборуваше пред медиумите на првиот собир на репрезентацијата

Прочитај повеќе

Луксембург со изменет тим против Македонија

Новиот селектор на Луксмебург одбра поголема група на ракометари

Прочитај повеќе

Кирил Лазаров го скрати списокот

Кирил Лазаров го скрати спиоскот на играчи за двата последни квалификациски натпревари за пласман на ЕП 2024

Прочитај повеќе