Вести што го содржат тагот Ростов

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Големо дерби во женската ЛШ

Денеска се игра големо дерби во женската Лига на шампиони

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Недисциплината на Ѓер и колку спор беше Ростов

Последната минута од финалето

Прочитај повеќе

Ростов ја задржа најдобрата од ЕП

Ростов на Дон ќе биде сигурно меѓу најдобрите и во следните две години

Прочитај повеќе

Крај на сезоната на најдобрата од ЕП

Заврши сезоната за најдобрата руска ракометарка и МВП на последното ЕП

Прочитај повеќе

Поранешната Вардарка се скраси во Русија

Бразилката не мрда од Ростов

Прочитај повеќе