Вести што го содржат тагот ЧСМ

ЧСМ загуби важен играч

Француската ракометарка ќе мора да паузира неколку недели

Прочитај повеќе

Русинката заминува од ЧСМ Букурешт

Руската репрезентативка заминува од Букурешт

Прочитај повеќе

Без Романки на Ф4, „виновни“ - судиите

Најдобрата романска ракометарка против судиите

Прочитај повеќе

Трансфери жени: Бучески, Ниакате, Будуќност, ЧСМ...

Преглед на последните трансфери и настани во женскиот ракомет

Прочитај повеќе

ЧСМ со две ѕвезди божиќно ги израдува фановите

Две нови ракометарки доаѓаат во Букурешт, едната е олимписки шампион

Прочитај повеќе