Вести што го содржат тагот Лекиќ

Србија остана без Лекиќ и Цвијиќ

Две екс ракометарки се збогуваа во националниот тим

Прочитај повеќе

Нов клуб за Андреа Лекиќ!

Српската ракометарка ќе комплетира трансфер број девет

Прочитај повеќе

Настрада Ахиловата тетива на Лекиќ

Долга пауза ја чека поранешната ракометарка на Вардар

Прочитај повеќе

Тешка повреда на Андреа Лекиќ?

Некогашната ракометарка на Вардар веројатно го заврши настапот на ЕП по само едно полувреме

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Како на Вардар му земаа шампионска титула?

ЖРК Вардар е во ракометните учебници. Кога треба да се суди пенал, пенал што на Вардар не му го досудеа

Прочитај повеќе