Вести што го содржат тагот КЛ7

Тиквеш единствен без плеј аут пораз

Кавадарчани станаа први фаворити за директен опстанок

Прочитај повеќе

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Металург во финале против Работнички

Почнаа пресметките за пласман на Ф4 од Куп на Македонија

Прочитај повеќе

ПЛЕЈ АУТ: Четири од четири за Г. Арт КЛ7 и Тиквеш

Комплетирано 4. коло во Плеј аут првенството

Прочитај повеќе

40-ка на Голден Арт КЛ7 во Струмица, Кондев за победа на Тиквеш

Два интересни натпревари имаше и во Плеј аут лигата

Прочитај повеќе

Голден Арт КЛ7 со цел плен од Прилеп

Изненадување и во Плеј аут првенството

Прочитај повеќе