Вести што го содржат тагот Лада

Близнова ја завршува кариерата

Некогаш најбараниот десен бек ја заврши кариерата

Прочитај повеќе

Ристовска ќе игра во ЛШ следна сезона

ЦСКА Москва не успеа да стигне до пласман на ЛШ, но конкурентите и направија услуга

Прочитај повеќе

Ракометарките на Лада Тољати на календар

Ѕирнете за момент во календарот на Лада Тољати

Прочитај повеќе

Дмитриева продолжи со Лада

Руската репрезентативка останува во Тољати и следната сезона

Прочитај повеќе