Вести што го содржат тагот Португалија

Шок за Португалија: Најдобриот го пропушта ЕП!

Португалија без најпознатиот играч оди на ЕП

Прочитај повеќе

Бадијала засилувања: Порто ја збриша Бенфика

Бенфика ќе почека до најмалку до следната сезона за титула

Прочитај повеќе

Кошта растура и во сениорска конкуренција

Ѕвездата од кадетскиот мундијал доминираше и во сениорска конкуренција

Прочитај повеќе

Kaдетско СП: Данска со оди дома со бронза

Данска го освои третото место на Светското првенство во Македонија

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Египет во мундијалско финале

Португалците не можеа да се носат со физички посилниот противник

Прочитај повеќе