Вести што го содржат тагот Капитен

Турската Суперлига сезонава ќе се вика: „Џемал Кутахја“

Во чест на капитенот на репрезентацијата

Прочитај повеќе

Екс вардарец кажа збогум на репрезентацијата

Покрај селекторот од редовите на Црна Гора заминува и капитенот

Прочитај повеќе

Капитенот на битолчани доби повик за репрезентација

Единствениот црногорски интернационалец во Македонија што доби покана е капитенот на Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Битолчани го одбраа Радовиќ за капитен

Еурофарм Пелистер реши капитен на тимот да биде Црногорецот Мирко Радовиќ

Прочитај повеќе

Крај на кариерата за капитенот на Бутел Скопје

Капитенот на Бутел Скопје ја завршува кариерата

Прочитај повеќе