Вести што го содржат тагот Капитен

Битолчани го одбраа Радовиќ за капитен

Еурофарм Пелистер реши капитен на тимот да биде Црногорецот Мирко Радовиќ

Прочитај повеќе

Крај на кариерата за капитенот на Бутел Скопје

Капитенот на Бутел Скопје ја завршува кариерата

Прочитај повеќе

Лазаров останува капитен на тимот

Селектор, играч и капитен, тојцна функција покрај онаа најважната - голгетерската за Кирил Лазаров во машката репрезентација

Прочитај повеќе

Миркуловски ја отстапи капитенската лента

Македонскиот ракометар претстојнава сезона нема да биде капитен на Вецлар

Прочитај повеќе

Стана капитен без одигран меч за тимот

Новиот капитен на Келце, нема одиграно ниту еден натпревар за клубот

Прочитај повеќе